Olej z ostropestu

0
1698

Olej z ostropestu plamistego winno się trzymać w szklanych butelkach, gdyż tłuszcze reagują w zestawieniu z tworzywami sztucznymi. W konsekwencji mogą spowodować do wykształcenia się trujących związków, jak i ograniczyć wchłanianie wartości wzmacniających z artykułu. Olej naturalny z ostropestu plamistego ma mnóstwo ważnych mikroelementów.

Ze względu na ilość kompleksu flawolignanów – sylimaryny, ekstrakt z ostropestu jest niezwykle popularnym składnikiem środków wspomagających pracę wątroby oraz suplementów diety wykorzystywanych w celu detoksykacji systemu. Jednakże ostropest można stosować też w czystej formie nasion (również zmielonych) i oleju. Tenże ostatni jest zwłaszcza wygodny – oleju można łatwo stosować zarówno wewnętrznie, jak również zewnętrznie: wprost na skórę, włosy oraz paznokcie.

Zastosowanie

Olej z ostropestu plamistego przede wszystkim poprawia pracę wątroby oraz nerek, oczyszczając je z trucizn. Zabezpiecza też organizm przed szkodliwym wpływem artykułów przemiany materii. Olej z ostropestu plamistego to ważna substancja polecana alkoholikom oraz osobom chorym długotrwale, wspiera także leczenie wirusowych zapaleń wątroby. Jak nadmieniono wcześniej, olej z ostropestu likwiduje wolne rodniki (również w komórkach mózgu), co oddziałuje pozytywnie na uwagę oraz możliwość zapamiętywania u człowieka. Olej z ostropestu plamistego można stosować zarówno wewnętrznie, jak również zewnętrznie.

Właściwości

Jak pokazały badania, nasiona ostropestu plamistego są zwłaszcza bogate w wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega – 6, jakie stanowią połowę pełnej frakcji tłuszczowej. Następnym, najliczniej będącym kwasem tłuszczowym jest kwas oleinowy, stanowiący niemal 1/3 tłuszczu tychże nasion. Jest on również w oliwie z oliwek oraz oleju rzepakowym. Kwas oleinowy należy do jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, jakie zmieniając nasycone kwasy tłuszczowe (obecne na przykład w mięsie, funkcjonujące promiażdżycowo), obniżają zagrożenie dolegliwości układu krążenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here