Przepis na Fale Dunaju

Jeżeli samodzielnie przygotowujecie przyjęcie urodzinowe, to pamiętajcie, że wbrew pozorom można wykonać naprawdę obłędne ciasta oraz potrawy. Dziś podpowiemy Wam, jak przygotować ciasto Fale Dunaju. Przedstawimy Wam także inne ciekawe przepisy.

Przepis na Fale Dunaju krok po kroku 

Przygotowanie ciasta Fale Dunaju jest nie tylko łatwe, ale też szybkie. Wbrew pozorom zajmuje niewiele czasu. Pamiętajcie, by wybierać dobrej jakości składniki. Dodatkowo w przepisie konieczne jest użycie wiśni. Możecie wybrać te z kompotu, ale również zastosować owoce mrożone. Na początek przygotujemy ciasto. Potrzebujemy dwie szklanki mąki pszennej, najlepiej tortowej. Następnie dodajemy kostkę masła, koniecznie 82% oraz 5 jaj. Oczywiście niezbędny jest też cukier. Wystarczy 3/4 szklanki cukru pudru. Aby ciasto pięknie wyrosło, warto użyć proszku do pieczenia, najlepiej 2 płaskie łyżeczki. Dodajemy jeszcze 1/4 szklanki zimnego mleka. Składniki suche łączymy w jednej misce, zaś składniki mokre w drugiej. Na koniec łączymy je ze sobą, używając miksera. Miksujemy ciasto na małych obrotach. Teraz możemy przejść do przygotowania masy budyniowej. Teraz przygotowujemy krem budyniowy. Potrzebujemy dwie szklanki mleka, do których dodajemy pół szklanki mąki tortowej oraz jedną łyżkę mąki ziemniaczanej, a także pół szklanki cukru. Te składniki mieszamy, gotujemy na małym ogniu aż masa zgęstnieje. Na koniec dodajemy 4 żółtka i 3/4 kostki masła. W blaszce umieszczamy pierwszą warstwę ciasta. Część odlewamy i dodajemy 3 łyżki kakao. Na jasne ciasto trafiają wiśnie, następnie wylewamy ciemne ciasto i masę budyniową. 

Alternatywa dla Fal Dunaju, czyli sernik królewski

Z przepisem na Fale Dunaju możecie zapoznać się na stronie: zioloweherbaty.pl. Jeżeli wolicie ciasta serowe, to koniecznie przygotujcie sernik królewski siostry Anastazji. W tym przypadku masa ciasta ciemnego jest bardziej krucha. Z kolei do przygotowania masy serowej najlepiej użyć dwukrotnie zmielony ser półtłusty. Aby ciasto miało delikatniejszy smak, ale też łatwiej było je zetrzeć na tarce, umieśćcie je na godzinę w zamrażalniku. 

Buraki z papryką – smaczna przekąska dla wymagających

Jako przekąska, ale i dodatek do mięs czy innych dań głównych sprawdzą się buraczki z dodatkiem papryki. Najlepiej użyć młode buraki, które mają bardziej intensywny smak. Kroimy je w ćwiartki, podobnie jak czerwoną i zieloną paprykę. Zalewamy je octem balsamicznym z dodatkiem wody w stosunku 1:3, dodajemy ziele angielskie liść laurowy, a następnie wekujemy. Z pełnym przepisem na buraczki siostry Anastazji zapoznacie się na stronie: https://zioloweherbaty.pl/buraczki-z-papryka-siostry-anastazji/.         

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here