Manicure hybrydowy

Kobiety na całym świecie oszalały na punkcie hybrydowych paznokci. Obecnie salony oferujące manicure hybrydowy wyrastają jak grzyby po deszczu, a i prywatne osoby coraz częściej kupują profesjonalny sprzęt i próbują nauczyć się wyrafinowanego zdobnictwa oraz różnego rodzaju technik. Jakie produkty i sprzęt warto zatem kupić na początku przygody z hybrydą?

Lakiery hybrydowe

Absolutną podstawą są oczywiście specjalne lakiery, które można następnie utwardzić przy pomocy lamp. Obecnie na rynku można znaleźć nieskończenie wiele kolorów i wzorów, dlatego każda fanka hybryd znajdzie coś dla siebie. Warto także zainwestować w bazy i topy. Baza jest stosowana bezpośrednio na płytkę paznokcia i ma na celu ochronę przed uszkodzeniami oraz przedłużenie trwałości lakieru.

Popularne topy to specjalny lakier utwardzający, dzięki któremu będzie można dłużej cieszyć się pięknym manicure bez odprysków. Kolejnym etapem powinno być zaopatrzenie się w różnego rodzaju produkty do zdobień. W przypadku techniki OneStroke, Zhostovo oraz innych zaawansowanych technik może przydać się Paint Gel. Warto także pomyśleć o zakupie akrylożelu lub żelu LED/UV, które służą do przedłużania paznokci.

Urządzenia

Sekret trwałości lakieru hybrydowego tkwi w urządzeniach do tego rodzaju manicure. Obowiązkowym sprzętem jest z całą pewnością profesjonalna lampa do utwardzania paznokci. Warto postawić na solidne produkty, która są gwarancją wysokiej jakości efektu. Podczas zakupów należy zwrócić na moc urządzenia, szybkość utwardzania oraz dodatkowe funkcje np. sensory ruchu.

Dobrym pomysłem może też być kupienie frezarki do paznokci. Nie jest to mały wydatek, ale potrafi znacząco ułatwić pracę i przyda się nawet amatorkom. Przy pomocy tego urządzenia można skrócić paznokieć, nadać mu odpowiedni kształt czy też pozbyć się lakieru hybrydowego. Frezarka może także okazać się pomocna podczas zdobień oraz przygotowywania paznokci do nałożenia lakieru. Bardzo często paznokcie hybrydowe wyglądają profesjonalnie właśnie dzięki precyzyjnej frezarce.

Akcesoria oraz płyny/preparaty

Nie można także zapomnieć o niezbędnych akcesoriach. W profesjonalnym gabinecie czy też w zaciszu własnego domu na pewno przydadzą się różnego rodzaju pilniki i polerki, zwłaszcza w przypadku braku frezarki. Warto również zainwestować w gąbki do ombre oraz pędzelki do zdobień. Najlepiej zaopatrzyć się w produkty w różnych rozmiarach i kształtach czy też stworzone z myślą o konkretnych technikach.

Sklepy z akcesoriami oferują także szeroki wybór frezów oraz szablonów do paznokci. Niezbędnym elementem wyposażenia zestawu do hybryd są płyny i preparaty – przede wszystkim cleanery i removery. Przy pomocy tego pierwszego można przygotować paznokieć do nałożenia hybrydy, czyli np. odtłuścić oraz przemyć płytkę paznokcia. Remover, jak sama nazwa wskazuje, służy do zmywania lakieru hybrydowego. Może także posiadać właściwości pielęgnacyjne np. ochronne lub odżywcze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here