jak przyśpieszyć trawienie?

Dieta jest podstawą, jeżeli chcemy jak najdłużej cieszyć się wzorowym zdrowiem. Powinniśmy dbać o to, żeby znalazły się w niej produkty, wysokiej jakości oraz żeby posiłki, były spożywane w równych odstępach czasu. Powolne żucie oraz prawidłowe przygotowanie potraw również ma znaczenie. Zdrowa żywność jest kluczem do dobrego samopoczucia i nienagannej kondycji organizmu. Które produkty szczególnie, powinniśmy spożywać?

Produkty usprawniające trawienie

Kapusta kiszona

Kapustę kiszoną śmiało możemy zaliczyć do grona pokarmów probiotycznych, które ponownie mogą zasiedlać florę bakteryjną organizmu. Dzięki temu trawienie jest usprawnione. Wystarczy zjeść 30 gram kapusty kiszonej przed posiłkiem, aby uaktywnić produkcję kwasów żołądkowych, które biorą udział w trawieniu. Jest to produkt bogaty w dobre bakterię, które równoważą florę bakteryjną jelit oraz pomagają utrzymać trawienie na prawidłowym poziomie.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest znany nie od dziś, posiada wiele korzyści zdrowotnych oraz wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Dodatkowo pomaga tworzyć naszemu organizmowi HCl, czyli kwas solny. Z kolei zadaniem kwasu solnego jest trawienie tłuszczy, białek oraz węglowodanów.

Ocet jabłkowy słynie również ze swoich właściwości usprawniających zrzucenie zbędnych kilogramów. Do tego łagodzi objawy refluksu oraz zespołu jelita drażliwego.

Przeczytaj też: http://enjoythelittlethings.pl/jakie-sa-wady-i-zalety-gumy-do-zucia/

Mango

Mango jest owocem, które pomaga utrzymać dobre bakterie w naszym organizmie. Poprzez codzienne spożywanie tego produktu, kondycja naszych jelit ulegnie polepszeniu oraz łatwiej będzie zredukować tkankę tłuszczową i kontrolować poziomu cukru we krwi.

Kefir

Kefir również zaliczamy do grupy produktów probiotycznych, które mają zbawienny wpływ na trawienie. Dodatkowo wzmacnia nasz układ odpornościowy. Zawdzięcza to aktywnym szczepom bakterii, w które jest bogaty.

Jabłko

Jabłko dzięki temu, że zawiera błonnik pokarmowy ma korzystny wpływ na zaparcia. Dodatkowo pomaga kontrolować poziom cholesterolu i utrzymać zdrowy przewód pokarmowy.

Źródło: https://www.pretty-perfection.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here