Zalety masła kakaowego

Stosowanie masła kakaowego ma wiele zalet. Substancja ta nawilża skórę i włosy i jest doskonałym źródłem przeciwutleniaczy. Kakao zawiera najwyższe stężenie przeciwutleniaczy w porównaniu z jakimkolwiek innym produktem spożywczym na świecie. Oprócz tego, że kakao jest bogate w substancje chemiczne, które mają pozytywny wpływ na pamięć i serce oraz zmniejszenie stresu i depresji, jest również bardzo korzystne dla skóry. Obecnie można znaleźć wiele produktów z masła kakaowego (w tym olejki, kremy i płyny), które można stosować na dowolną część ciała. Co dobrego masło może zdziałać dla skóry?

Świetne źródło przeciwutleniaczy

Masło kakaowe jest bardzo bogate w przeciwutleniacze, które niszczą wolne rodniki i chronią skórę przed oznakami starzenia się i szkodliwym wpływem środowiska. Masło kakaowe można stosować w postaci balsamu, kremu lub oleju, można nawet jeść surowe masło kakaowe, w zależności od preferencji. Należy jednak uważać, masło to ma bowiem wysoką wartość kaloryczną.

Miękkie i pełne usta

Jeśli chcemy zmiękczyć spierzchnięte usta, masło kakaowe jest zdecydowanie dobrym wyborem. Czasami wietrzna lub słoneczna pogoda może wysuszyć nasze usta. Regularne stosowanie wysokiej jakości produktów do ust z masła kakaowego zapewni, że pozostaną one miękkie. Substancję tę można również stosować do peelingu ust.

Regeneracja skóry

Powszechnie wiadomo, że nasze ciało nie może funkcjonować optymalnie bez kwasów tłuszczowych, dopaminy, tryptofanu, cynku, omega-6 i omega-9. Większość z nas prowadzi bardzo szybkie i stresujące życie, które odbija się negatywnie na skórze. Masło kakaowe jest jedną z substancji, które najlepiej dostarczają skórze składników odżywczych. Unikajmy fast foodów, dużo śpijmy i starajmy się regularnie używać masła kakaowego. Zmiany na lepsze staną się dostrzegalne bardzo szybko.

Łagodzi wrażliwą skórę

Masło kakaowe jest zbawieniem dla osób o wrażliwej skórze jak to https://ecospa.pl/kategoria/oleje-i-masla/maslo-kakaowe. Produkty z masłem kakaowym chronią skórę przed gorącem i chorobami takimi jak egzema. Krem z masła kakaowego pomaga skórze pozostać zdrową i miękką.

Masło kakaowe doskonale nadaje się do opalania

Wiele osób używa masła kakaowego używa go do opalania, ponieważ jest to naprawdę świetny ochraniacz naszej skóry, głównie dzięki witaminie E i bardzo ważnym przeciwutleniaczom. Ma SPF około 4, więc będzie chronić przed słońcem (co nie oznacza, że nie powinno się zachowywać ostrożności i przesadzać z opalaniem).

Wygodne golenie

Korzyści z masła kakaowego można również zaobserwować podczas golenia, które dzięki niemu jest znacznie łatwiejsze. Do golenia można używać samego masła kakaowego lub mieszać je z balsamem do golenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here