audiolog warszawa

Słuch jest zmysłem, dzięki któremu możemy normalnie funkcjonować. W przypadku problemów ze słuchem pojawią się trudności w komunikacji i odbiorze naszego otoczenia. Dlatego ważne jest podjęcie kroków, które pozwolą wcześnie wykryć zmiany, jakie mogą nasilić się z biegiem czasu.

Problemy ze słuchem określane są często jako choroba cywilizacyjna, na którą cierpi ponad miliard ludzi na cały świecie. Wśród nich są zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci w różnym wieku. Ze względu na skalę problemu ważne jest wykonywanie regularnych badań mających na celu monitorowanie narządu słuchu. Zanim jednak podejmiemy jakiekolwiek działania, to warto udać się najsampierw do audiologa. Jest on specjalistą, którego zadaniem jest leczenie oraz diagnozowanie zaburzeń słuchu. Należy również pamiętać, że lekarz audiolog zajmuje się przeprowadzaniem badań, na podstawie których wybierany jest optymalny sposób leczenia. Żeby znaleźć takiego specjalistę, wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać hasło typu „audiolog warszawa”. Następnie pozostaje tylko kontakt i ustalenie terminu wizyty.

Na wizytę do audiologa mogą udać się zarówno dorośli, jak i dzieci. W przypadku dzieci wczesna diagnostyka pozwala zapobiec pogorszeniu słuchu. W szczególności dotyczy to dzieci w wieku przedszkolnym, które są znacznie bardziej narażone na infekcje górnych dróg oddechowych oraz uszu. Nie można również bagatelizować objawów, ponieważ mogą się nasilić lub skutkować trwałym pogorszeniem słuchu. Wśród objawów wskazujących na problemy ze słuchem jest słabsze odbieranie bodźców słuchowych, gorsza reakcja na mowę, głośne i niewyraźne mówienie oraz problemy z nabywaniem mowy. Szczególnymi przypadkami wymagającymi konsultacji ze specjalistą jest pojawienie pisku, szumu w jednym lub obu uszach oraz uczucie zatkania uszu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here