Nieinwazyjne badania prenatalne

Istotą badania prenatalnego, jest wykrycie ewentualnych wad rozwojowych u nienarodzonego jeszcze dziecka i – w miarę możliwości – postawienie odpowiedniej diagnozy, wraz z rozpoczęciem leczenia. Większość osób przyzwyczaiła się do tego, że badania prenatalne katowice mają najczęściej inwazyjny przebieg. Tak jednak nie jest!

USG genetyczne – co to jest?

Genetyczne USG to nowoczesne badania prenatalne kraków, których celem jest wprowadzenie do pochwy specjalnego ultrasonografu, a następnie określenie w trakcie badania, w miarę dokładnego stanu zdrowia dziecka. Badanie to pozwala wykryć większość wad płodowych, w tym również zespół Downa (w około 80 procentach). Genetyczne USG wymaga zastosowania specjalistycznej techniki badania. Oznacza to, że może ono trwać stosunkowo długo, czyli w praktyce do 30 – 40 minut. Wykonuje się je w okolicach 11 – 13 tygodnia ciąży.

Test podwójny – jak działa?

Sprawdzając dostępne badania prenatalne katowice, można natknąć się na informację o tzw. badaniu podwójnym. Polega ono – w dużym uproszczeniu – na pobraniu próbek dwóch hormonów, produkowanych przez łożysko w okresie ciąży. Zastosowany do analizy wyników algorytm pozwala na określenie prawdopodobieństwa wystąpienia wad rozwojowych pomiędzy 10 a 14 tygodniem ciąży. Wadą tej analizy jest określenie wyłącznie przybliżonego ryzyka wystąpienia np. zespołu Downa lub Patau (i wielu innych, podobnych schorzeń).

Test potrójny – wyższy poziom badania

Pomiędzy 17 a 20 tygodniem ciąży, można się zdecydować na badania prenatalne kraków w formie tzw. testu potrójnego. Polega on na zbadaniu struktury chemicznej aż trzech różnych substancji: alfa-fetoproteiny (AFP), gonadotropiny kosmówkowej (beta hCG) oraz estriolu. Na podstawie uzyskanego wyniku, uzyska się w miarę rzetelne informacje dotyczące stanu zdrowia malucha.

Ile to kosztuje, czyli cena badań prenatalnych

Decydując się na konkretne badania prenatalne cena każdego z nich nie ma większego znaczenia. Niemniej warto podkreślić, że – w zależności od wybranej metody – waha się ona w okolicach 150 – 400 złotych. Trzeba mieć też na względzie jakość ośrodków, które przeprowadzają analizy. Przykładowo, badania prenatalne w Katowicach i w Krakowie cieszą się uznaniem wśród lekarzy, ale też i pacjentów.

Podsumowując, dla osób decydujących się na badania prenatalne cena nie odgrywa istotnej roli. Niemniej osoba która za nie płaci, ma prawo do wyboru jednostki, która przeprowadzi je rzetelnie i profesjonalnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here