Maska do włosów

Troska o włosy to dla wielu osób nieodłączny element każdego dnia. W zależności od naszych predyspozycji, powinniśmy je odpowiednio często myć i odżywiać, a także stosować dodatkowe kosmetyki w celu utrzymania ich w dobrej kondycji. Do kosmetyków niesłusznie pomijanych należy maska do włosów. Wiele osób uważa, że maska niczym nie różni się od zwykłej odżywki. Tymczasem, jej stosowanie to świetny sposób, by uzupełnić działanie pozostałych kosmetyków. Zapraszamy do lektury, z której dowiesz się – jak właściwie używać maski do włosów oraz w czym tkwi moc tego kosmetyku.

Jak wybrać maskę do włosów?

Każda maska, podobnie jak inne kosmetyki (szampon lub odżywka), jest dedykowana do konkretnego rodzaju włosów lub stosuje się ją w celu zapobieżenia wystąpieniu konkretnych symptomów. Znajdziemy więc zarówno maski regenerujące, maski dodające połysku, maski podtrzymujące kolor włosów, jak i maski zapobiegające łysieniu lub redukujące ilość produkowanego łoju przez skórę. Z szeroką ofertą masek dedykowanych do różnych typów włosów możesz zapoznać się w sklepie internetowym Powerlook.

Maska do włosów – krok po kroku

Maskę nakładamy na wilgotne włosy oraz dokładnie rozprowadzamy na całej ich długości. Szczególnie ważne jest, by maska dotarła do końcówek włosów oraz ich nasady. W tym celu należy wmasować kosmetyk delikatnymi, okrężnymi ruchami, naciskając wyłącznie opuszkami palców. Po dokładnym rozprowadzeniu maskę pozostawiamy na głowie na dłuższy czas. W zależności od konkretnego kosmetyku może to być okres od 5 minut do nawet pół godziny.

W tym czasie możemy owinąć głowę ręcznikiem, by zapobiec przedwczesnemu wyschnięciu włosów. Po upływie zaleconego czasu (powinien zostać podany na etykiecie) maskę należy dokładnie zmyć z głowy dużą ilością wody. Warto polewać włosy wodą letnią lub jednie odrobinę ciepłą. Nadmiernie gorąca woda negatywnie wpływa na stan skóry głowy.

Dodatkowe porady w używaniu maski do włosów

W przypadku osób z długimi włosami, zaleca się by przed nałożeniem maski (a po umyciu włosów) dokładnie je rozczesać. Ułatwi to rozprowadzenie kosmetyku oraz pobudzi krążenie w skórze głowy. Dzięki temu, substancje odżywcze obecne w kosmetyku zostaną w większym stopniu przyswojone.

Wiele osób nie ma pewności, jak dużą porcję maski należy nałożyć na włosy. Często mylący jest sam fakt, że maski sprzedawane są w naprawdę dużych opakowaniach, zdecydowanie większych niż zwykłe odżywki do włosów. Mimo to, ze stosowaniem maski nie należy przesadzać.

Najlepszym rozwiązaniem jest regularne stosowanie maski oraz obserwowanie wywoływanych efektów. Jeśli po spłukaniu nasze włosy są nienaturalnie oklapnięte – najprawdopodobniej przesadziliśmy z ilością kosmetyku. Warto jednak zacząć od dużych porcji kosmetyku i w razie negatywnej reakcji włosów – stopniowo zmniejszać jego ilość podczas kolejnych kąpieli.

Nie należy też przesadzać z czasem wchłaniania. Zbyt długie trzymanie maski na włosach może bowiem przynieść negatywne skutki – doprowadzając do ich nadmiernego wypadania. 

Na koniec warto wspomnieć – jak często należy stosować maskę do włosów. Odpowiedź jest dość prosta – nie za często! Szczególnie jeśli przy każdym myciu stosujemy zwykłą odżywkę. Specjaliści wskazują, że optymalnym rozwiązaniem jest używanie maski raz lub dwa razy na tydzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here