Wzbogać swoje śniadanie w niezbędne składniki

Kwasy Omega są niezbędnym elementem dla prawidłowego i zdrowego funkcjonowania naszego organizmu. Ich prawidłowy poziom wspomaga funkcjonowanie układu krwionośnego, pracę serca, a także innych układów, w tym pokarmowego, a także pracę mózgu.

Chcą zadbać o odpowiednie nasycenie naszego organizmu kwasami z rodziny Omega 3 i Omega 6 warto sięgnąć po siemię lniane, stanowiące bogate źródło tych kwasów, a także błonnika. Ziarna lnu posiadają nieocenione właściwości lecznicze, dzięki czemu są szczególnie polecane dla osób zmagających się z problemami układu pokarmowego, oddechowego oraz krwionośnego. Dodając je na przykład do porannego musli, serwujemy sobie dawkę w 100% naturalnego zdrowia. Gdzie jednak nabyć najlepsze siemię lniane? Warto skorzystać z oferty niewielkiej firmy Olejarnia Gaja, oferującej drogocenne ziarna oraz oleje tłoczone na zimno.

Zalety siemienia lnianego

Siemię lniane to nic innego jak ziarna lnu, wykorzystywane jako środek leczniczy. Jak wspomniano, ziarna są bogato nasycone w kwasy tłuszczowe Omega 3 i Omega 6 oraz błonnik i witaminy. Ich obecność ma zbawienny wpływ dla obniżenia poziomu złego cholesterolu w organizmie człowieka, a tym samym wspomaga leczenie chorób serca i układu krwionośnego. Kwasy Omega mają również pozytywny wpływ na obniżenie ciśnienia tętniczego – to schorzenie, które w obecnie dotyka coraz większą liczbę ludzi. Ponadto olej lniany wpływa na poprawę wzroku, poprzez obniżenie ciśnienia w gałce ocznej. Ponadto siemię lniane dostarcza organizmowi całej palety witamin i minerałów takich jak magnez, żelazo, kwas foliowy czy witaminy B1, B6 oraz E. Ma ono zbawienny wpływ na kondycję skóry, włosów, paznokci, a także pomaga w leczeniu układu oddechowego.

Najzdrowszy z najzdrowszych

Ziarna lnu mogą być również spożywane w innej formie. Oferowany przez Olejarnię Gaja olej lniany tłoczony na zimno to jeden najzdrowszych dostępnych tłuszczy naturalnych. Zawiera on ponad 90 procent nienasyconych kwasów tłuszczowych, z czego ponad połowa to kwasy Omega 3. Żaden z innych dostępnych tłuszczy nie zawiera aż takich ilości drogocennych kwasów. Do najważniejszych zalet oleju lnianego należą jednak bez wątpienia jego właściwości antyrakowe. Wszystko to dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów (lignanów) oraz silnego przeciwutleniacza w postaci witaminy E, chroniących organizm przed nowotworami. Ponadto olej lniany jest wysoce rekomendowany dla kobiet w ciąży, pozytywnie wpływając nie tylko na organizm matki, ale również na rozwój płodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here