Pedicure jako metoda pielęgnacji stóp

Pedicure to jeden z tych zabiegów, które powinny być wykonywane regularnie. Tylko wówczas można liczyć na znaczną poprawę kondycji stóp. Gabinety kosmetyczne oferują kilka wariantów tej metody pielęgnacyjnej. Poniżej zamieszczamy ich opisy.

Pedicure klasyczny i frezarkowy – na czym polegają?

Oba gatunki manicure rozpoczynają się tak samo. Mianowicie stopy poddawane są aromatycznej kąpieli, której zadaniem jest zmiękczenie skóry. Następnie wykonywany jest peeling jak i usuwanie wszelkiego rodzaju zrogowaceń naskórka. Ten w szczególności tworzy się w okolicach pięty, więc na tym fragmencie kosmetyczka skupia się najbardziej. W kolejnym etapie jej uwaga przenosi się na paznokcie. Rozpoczyna się skracanie, piłowanie, a także wyrównywanie płytki. W tym miejscu następuje rozgałęzienie pomiędzy pedicure klasycznym, a frezarkowym. Oba zabiegi kończą się zazwyczaj stylizacją paznokci. Różnica między nimi polega na tym, że ten drugi stosowany jest przy znacznie mocniejszych zrogowaceniach, wysuszeniach, a także pęknięciach stóp.

Pedicure leczniczy w gabinecie kosmetycznym

Pedicure leczniczy to połączenie klasycznych metod pielęgnacyjnych opisywanych powyżej z czynnościami medycznymi. Mowa tutaj przede wszystkim o usuwaniu odcisków i modzeli. Często przy jego pomocy zwalcza się również problemy wrastających paznokci. Na nie nakłada się specjalne klamry, które mają wspomóc prawidłowy wzrost paznokcia. Specjalistka może również podjąć się rekonstrukcji uszkodzeń paznokcia, a także leczenia grzybicy. Taki pedicure zazwyczaj jest kilkuetapowy, ponieważ jedna wizyta nie jest w stanie zapewnić wymarzonych rezultatów.

Pedicure plus stylizacja paznokci

Pedicure, czy ten klasyczny, czy inny zazwyczaj zakończony jest stylizacjom paznokci. Jest to zabieg dodatkowy, który polega na pomalowaniu paznokci. Tym również zajmują się pracownicy gabinetow kosmetycznych takich jak https://www.nowacka.com.pl/nasze-zabiegi/dlonie-i-stopy/pielegnacja-stop. Klientka może zdecydować się na nałożenie zwykłego bezbarwnego lakieru lub też jego kolorowych wariacji. Ta druga opcja wybierana jest najczęściej w okresie letnim, kiedy to stopy umieszczane są w obuwiu je odsłaniającym. W ostatnim czasie sporą popularnością cieszy się popularna hybryda, którą również stosuje się przy pedicure. Jej zaletą jest przede wszystkim trwałość. Jeśli komuś nie przeszkadza odrost to może z nią funkcjonować nawet do miesiąca. Kolejnym atutem takiej stylizacji jest mnogość kolorów jak i wzorów, którymi można ozdobić płytkę paznokcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here