odbudowa zęba

Zabiegi dentystyczne to bardzo ważne działania, które wpływają przede wszystkim na zdrowie pacjenta, ale również na jego wygląd. Wiele przypadków wymaga leczenia. Inni pacjenci po prostu chcą poprawić estetykę jamy ustnej oraz odświeżyć uśmiech. Jednym z popularnych działań wykonywanych przez stomatologów jest odbudowa zęba. Czym ona jest? Na czym polega? W jakich sytuacjach należy zastosować tego rodzaju zabieg?

Odbudowa zęba to działanie, którego celem jest poprawienie wyglądu i uzupełnienie ubytków powstałych na skutek urazów, wypadków lub różnych chorób. Dzięki tym czynnościom uśmiech znowu może wyglądać pięknie i olśniewająco. Pozostałe zęby nie przemieszczają się i nie tworzą krzywego i nieregularnego zgryzu. Niektóre zabiegi możliwe jest wtedy, gdy korzeń zęba nie został naruszony. Dzięki temu można wstawić lub uzupełnić koronę odpowiednio dobranymi materiałami. Jednak, by móc wykonać tego rodzaj działanie należy określić stopień uszczerbku, jak również cel zabiegu. Po dokładnej analizie specjalista dobiera najlepszy sposób odbudowy oraz technikę jego wykonania.

Najbardziej znane metody odbudowy zębów to:

– odbudowa kompozytem,
– odbudowa na włóknie szklanym,
– zabieg na korzeniu,
– z zastosowaniem wkładu koronowo – korzeniowego (sztyftu),
– odbudowa na pinach, itp.

Przyglądając się ostatniej z wymienionych technik można wyróżnić wiele jej zalet i korzyści. Pełen opis oraz zalecenia co do wykonania tej metody można uzyskać na witrynie emdent.pl. Profesjonalny gabinet stomatologiczny wykonuje ten zabieg z wielką dokładnością, jak również w pełnym komforcie i bezpieczeństwie dla pacjenta.

Komu dedykowana jest tego rodzaju czynność?

Odbudowa zęba na pinach to zabieg, który pozwala naprawić koronę na istniejącym, naturalnym korzeniu. Przeznaczony dla osób, którym zależy na stałej odbudowie i trwałej strukturze zęba.

Na czym polega założenie korony przy pomocy pinów? Czym się cechuje i charakteryzuje ten proceder?

Główną cechą tej metody odbudowy zębów jest wysoka trwałość oraz szybkość jej wykonania. Specjalne elementy mocujące nazywane pinami umożliwiają pracę nad utraconym fragmentem zęba. Elementy te wykonane są z tytanu. Takie tworzywo zapewnia ogromną trwałość i żywotność. Jednocześnie wykorzystanie tego materiału minimalizuje ryzyko powstawania wszelkiego rodzaju reakcji alergicznych czy uczuleniowych. Tytan bardzo dobrze reaguje i współgra z naturalną tkanką.

Same piny są bardzo łatwe w aplikacji. Istnieje również możliwość modelowania ich, dostosowania do miejsca założenia.

Aby móc odbudować zęba przy pomocy pinów należy ocenić stan zdrowia pozostałego korzenia. Tylko zdrowe zęby mogą stanowić podstawę dla tego rodzaju elementu.

Kolejnym etapem zabiegu jest oczyszczenie i obrobienie zęba oraz przygotowanie jego kanału, w którym będzie osadzony pin. Po wprowadzeniu – wkręceniu do korzenia zęba omawianego fragmentu, specjalista utwardza to miejsce za pomocą nowoczesnej technologii – lampy polimeryzacyjnej. Kończąc aplikację pina należy zdjąć jego górną osłonę, a następnie wykonać koronę, która będzie do niego przytwierdzona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here