Jak dbać o serce?

Lato za pasem a Ty dalej zastanawiasz się jak zabrać się za dietę i ćwiczenia? Cienkie ubrania wepchnęłaś zapewne w najgłębszy kąt szafy aby nie przypominały Ci o kilku kilogramach które w ciągu zimy wskoczyły na Twoją wagę. Nie przejmuj się! Odchudzanie nie jest wcale procesem tak trudnym jak wszyscy w koło mówią! Już dziś rozpocznij swoją przygodę ze zdrowym stylem życia i zapomnij o jakiejkolwiek presji. Niezależnie od tego ile ważysz i jak wygląda Twoje ciało pamiętaj, że jest ono niesamowitym dziełem natury. Twoje nogi pozwalają Ci przemierzać świat a dzięki dłoniom poznajesz jego najdrobniejsze detale. Swój proces zmiany życia rozpocznij od zaakceptowania siebie bezwarunkowo. Na świecie znajdzie się wystarczająco dużo ludzi którzy skrytykują Cię za wszystko co wpadnie im do głowy. Nie chcesz chyba być dla siebie takim bezlitosnym sędziom?
Wyjdź tym wszystkim hejterom na przeciw i powiedz sobie otwarcie- kocham siebie i nic wam do tego. Zaczynając dietę czy ćwiczenia z płaszczyzny akceptacji własnego ciała zauważysz, że efekty przychodzą znacznie szybciej a Ty wcale nie wyczekujesz ich z zapartym tchem. Dzięki temu, że Twoje działanie rozpocznie się od inspiracji a nie desperacji o wiele łatwiej przebrniesz przez napotykane trudności. Trzymaj głowę wysoko jakby na jej czubku spoczywała korona i zabierajmy się do pracy! Ale od czego właściwie zacząć? To bardzo proste! Podstawą dla Twojego nowego trybu życia będzie zdrowszy sposób żywienia. Podziękuje Ci za to nie tylko Twoja figura ale także każdy organ z osobna. Rezygnując w swojej diecie z produktów wysoce przetworzonych i tych bogatych w tłuszcze, sole i cukry w zbyt dużych ilościach z łatwością oczyścisz swój organizm. To właśnie toksyny są Twoim wrogiem bowiem zatrzymują wodę sprawiając, że Twoje ciało jest zmęczone, opuchnięte lub pokryte celulitem. Aby łatwo się ich pozbyć zwiększ ilość spożywanej przez Ciebie czystej wody. Niech całkowicie zastąpi kolorowe napoje, które dotychczas często gościły w Twojej lodówce. Nie ma w nich nic poza cukrem i nie są Ci wcale potrzebne. Aby się o tym przekonać skrój sobie do dzbanka kilka ulubionych owoców i zalej zimną woda mineralną. Następnie pozostaw dzbanek na pewien czas na blacie. Woda szybko przegryzie się z owocami tworząc pyszny i orzeźwiający napój bogaty w witaminy. Wypijając litr takiego napoju nie będziesz widzieć tego jako specjalnego wysiłku nawet jeśli nie lubisz pić wody.
Owoce i warzywa powinny zagościć w Twoim domu na dobre. Każdy dzień możesz na przykład zaczynać od świeżego owoca. Banan, jabłko albo khaki sprawdzą się tutaj doskonale. Przy każdym posiłku pamiętaj o tym aby dodać jakieś warzywa. Najlepiej sprawdzają się one na surowo. Kiedy przygotowujesz sobie posiłek dorób do niego sałatkę z dużej ilości zieleniny. Rukola, roszponka czy szpinak świetnie skomponują się z każdą potrawą. Zawarty w nich chlorofil pomoże Ci oczyścić organizm oraz dobrze go dotlenić. Dieta w Twoim zdrowym stylu życia będzie już połową sukcesu. Nie traktuj jej jednak jako rozwiązanie tymczasowe. Dieta z definicji jest po prostu sposobem żywienia. Nie chodzi tu wcale o to abyś głodziła się przez miesiąc a następnie po zgubieniu części zbędnych kilogramów wróciła na stare tory. W ten sposób bardzo boleśnie potknęłabyś się o tak zwany efekt jojo i prawdopodobnie szybko znalazła całą zgubioną wagę. Rozsmakuj się w zdrowym żywieniu. Jest naprawdę bardzo dużo ciekawych i pysznych przepisów z których będziesz mogła skorzystać. Nie bój się eksperymentować i poznawać nowe smaki. Dzięki temu Twoja dieta nigdy Cię nie znudzi.
Skoro już wiesz jak jeść aby dobrze zadbać o swoje ciało skupmy się na aktywności fizycznej dzięki której nabierzesz swojego wymarzonego kształtu. Sylwetka modelki to marzenie niejednej z pań jak więc w końcu sprawić aby stała się ona rzeczywistością? Pomocny w tym procesie zmiany ciała okaże się na przykład karnet na siłownię. Możesz także ćwiczyć w domu, jeżeli jednak nie masz na tyle siły woli aby wprząc ćwiczenia do codziennego harmonogramu siłownia będzie rozwiązaniem skuteczniejszym.
Kiedy już zmotywujesz się do spakowania torby i wyjścia z domu w momencie kiedy przekroczysz próg siłowni poczujesz, że nie ma odwrotu. Energia ćwiczących i zmotywowanych ludzi szybko Ci się udzieli. Jest to tez dobre miejsce na nawiązywanie nowych znajomości. Jeżeli coś Cie interesuje śmiało podejdź i zapytaj. Ludzie którzy z zapałem ćwiczą są często pasjonatami i z przyjemnością udzielą Ci kilku praktycznych rad pomiędzy seriami powtórzeń.
Rozpoczynając trening wybierz na jakiej partii planujesz się dziś skupić. Dzięki temu z łatwością rozplanujesz cały trening. Jeżeli na przykład Twoim celem na piątek okażą się nogi szybko zabierz się za ćwiczenia na uda Siłownia jest doskonałym miejscem aby zmęczyć te duże i rozleniwione mięśnie. Przy użyciu maszyn i ciężarków może ćwiczyć nogi stopniowo zwiększając obciążenie. Trening siłowy wykonywany właściwie przynosi najszybsze i najlepsze rezultaty. Pozwala tez Tobie na oszacowanie postępów które wykonujesz. Zarówno patrząc na ciężar jak i na ilość powtórzeń szybko stwierdzisz, że Twoje ciało wzmocniło się. Niedługo po tym rezultaty staną się widoczne gołym okiem. Nie poddawaj się i postaraj wykonywać swoje treningi możliwie jak najbardziej starannie. Aby rezultaty były zadowalające powinnaś postawić na systematyczność. Spróbuj wpisać wizyty na siłowni do Twojego codziennego kalendarza. Nie chodzi oczywiście abyś tam zamieszkała. Upewnij się jednak, że kilka razy w tygodniu udaje Ci się dobrze poćwiczyć. Dzięki temu szybciej zauważysz rezultaty co dodatkowo Cię zmotywuję. Zmiana Twojego ciała jest naprawdę prostsza niż sobie wyobrażasz. Przyłóż się do tego aby podejść do niej z miłością i akceptując wszystkie kroki. Jesteś piękna dokładnie taka jaką siebie widzisz teraz i będziesz jeszcze piękniejsza dzięki systematycznej pracy. Zarówno zdrowa dieta jak i regularne wizyty na siłowni mogą bardzo poprawić jakość Twojego życia dzięki czemu będziesz pełniej się nim cieszyć!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here