dieta po rzuceniu palenia
fot. pexels.com

Rzucanie palenia to ogromne wyzwanie dla każdego nałogowca. Nie jest to niemożliwe, ale z pewnością należy do procesu pełnego różnych trudności. Co powinni jeść eks palacze, aby nie przytyć, po rzuceniu palenia? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dieta-dla-rzucajacych-palenie-czyli-co-jesc-aby-nie-przytyc/

Rzucenie palenia

Po rzuceniu palenia pozostaje wiele różnych nawyków, dla których szukamy wypełnienia, a te nierzadko pojawia się w podjadaniu różnych specyfików, od których tyjemy. Rzucenie palenia to ogromne wyzwanie i często również człowiek chce się za to nagrodzić w odpowiedni sposób. A w formie nagrody nierzadko pozwala sobie na jakieś pyszne smakołyki.

Po rzuceniu palenia następuje również efekt zmiany smaków oraz wyostrzenie węchu, a to z kolei przekłada się na jakość naszego życia. Palacze, którzy odzyskują smak i węch bardzo często w przypływie zachwytu chcą testować różne potrawy oraz produkty spożywcze, które smakują im zupełnie inaczej po rzuceniu papierosów. A to spora pułapka, gdyż nie pilnując się, jesteśmy w stanie zachłysnąć się naszymi nowymi odkryciami, a przez to przytyć. Co jeść zatem po rzuceniu palenia, aby nie nabrać dodatkowych kilogramów?

Dieta po rzuceniu palenia

Po zerwaniu z nałogiem nikotynowym musimy się bardzo pilnować, by nie podjadać różnych przekąsek, które mogą spowodować, że przytyjemy. Najlepszym rozwiązaniem na zrobienie czegoś z rękoma, które do tej pory były zajęte przez papierosa, jest skupianie się na innych czynnościach. A jeśli już naprawdę chcemy zacząć coś podjadać, wówczas znajdźmy zdrowe zamienniki, od których nie przytyjemy, a nawet wzmocnimy swoje zdrowie.

Doskonałym pomysłem są tutaj warzywa i różne mieszanki, które sobie z nich przygotujemy. Możemy np.: pociąć sobie marchewkę w słupki, a także paprykę. Dodatkowo możemy również sięgnąć po ogórka zielonego, który ma w swoim składzie dużo wody, dzięki której nawodnimy również swój organizm! Warzywa świetnie się sprawdzą w postaci zdrowych przekąsek, od których nie przytyjemy po rzuceniu palenia!

Przeczytaj też: http://www.prywatnezdrowie.pl/pomidor/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here