Wybrać soczewki, czy może jednak okulary

Każdy, kto boryka się z wadą wzroku, z pewnością choć raz zastanawiał się co wybrać, okulary czy soczewki kontaktowe. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady, jednak w dzisiejszym artykule chcielibyśmy wskazać zalety stosowania tej drugiej metody korygowania wady wzroku. Dzięki współczesnej technice, nowoczesnym materiałom oraz innowacyjnym rozwiązaniom produkcyjnym, soczewki mają wiele zalet, o których nie może być mowy w przypadku tradycyjnych okularów korekcyjnych.

Naturalność i wygoda

Wiele osób nie lubi okularów ze względu na fakt, iż niektóre oprawki mogą optycznie zmieniać kształt twarzy oraz są po prostu niewygodne.  Często zdarza się również, że panie, które noszą okulary na co dzień, przy wyjątkowych okazjach – takich jak śluby, czy inne uroczyste przyjęcia – wolą zakładać soczewki kontaktowe, które pozwalają np. na pełne zaprezentowanie makijażu.

Nosząc okulary, musimy liczyć się z ograniczonym polem widzenia. Szkła korekcyjne pozostają nieruchome, gdy oko się porusza, więc w zależności od ich kształtu i wielkości możemy mieć problem z wyraźnym widzeniem na boki, w górę lub w dół. W wypadku soczewek nie ma takiego problemu, ponieważ poruszają się one wraz z gałką oczną, na której są umieszczone. Dzięki temu w każdej chwili widzimy wyraźnie, bez konieczności wykonywania dodatkowych ruchów głowy lub przyjmowania nienaturalnych pozycji.

Wszyscy, którzy nosimy okulary, dobrze znamy sytuacje, gdy w zimny dzień wchodzimy do sklepu, autobusu czy też domu, a nasze szkła parują i nic nie widzimy. Często zdarza się, że w czasie deszczu szkła okularowe zostają zachlapane kroplami niczym przednia szyba samochodu. A ilu z nas próbowało bezskutecznie usuwać rozmazania lub inne zabrudzenia ze szkieł korekcyjnych, tylko po to by efekt był równie frustrujący, co niezadowalający? Dlatego każdy, kto ma tego dość, powinien jak najszybciej zdecydować się na szkła kontaktowe. Nigdy nie parują i niezależnie od warunków atmosferycznych zapewniają doskonałe widzenie. Jest też niemożliwe ich zachlapanie lub zabrudzenie podczas noszenia. Więcej ciekawych informacji znajdziesz na: https://www.acuvue.pl/soczewki-i-okulary

Żyj pełnią życia — noś soczewki

Stosując wysokiej jakości soczewki kontaktowe, takie jak Acuvue, możemy pozwolić sobie na aktywny tryb życia. Nurkowanie, jazda na nartach czy bieganie, wszystko to, a także dużo więcej możemy robić bez obawy o uszkodzenie okularów, ich zgubienie lub zabrudzenie. Soczewki kontaktowe pozwalają realizować pasje, uprawiać sport, są także nowoczesnym, funkcjonalnym i wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem dla wszystkich osób z wadą wzroku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here