sygnet
fot. pexels.com

Tak, jak kobiety uwielbiają biżuterię, tak sygnety – również te patriotyczne – stają się coraz bardziej popularnym gadżetem dla mężczyzn. Stalowe, pozłacane, posrebrzane, z patriotycznymi nawiązaniami czy też z uniwersalnymi zdobieniami. Dowiedz się więcej o sygnetach, które coraz bardziej stają się popularne w Polsce.

Zobacz też: http://jegoego.pl/sygnety-patriotyczne-na-zamowienie-coraz-bardziej-popularne/

Sygnety na co dzień i od święta

Ogromna różnorodność sygnetów sprawia, że można je nosić zarówno na co dzień, jak i traktować jako odświętny element garderoby. Nie ma znaczenia tutaj stopień oryginalności i zdobienia sygnetu, ale liczą się upodobania osoby, która je nosi. Część mężczyzn i na co dzień zakłada bogato zdobione sygnety, a inni natomiast zakładają takie tylko i wyłącznie na ważne okazje. Podobnie jest z biżuterią u kobiet – każda ma do niej inne podejście.

Sygnety patriotyczne

Tak jak sygnety już przez jakiś czas są dość popularne, tak sygnety z nawiązaniami patriotycznymi stają się coraz bardziej powszechne. Na takich sygnetach można znaleźć różnorodne symbole – nawiązujące do historycznych wydarzeń czy ważnych osób. Wśród jednych z najpopularniejszych wzbogaceń na sygnetach są np. orzeł, symbol Polski Walczącej, inicjały ważnych dla Polski postaci czy też konkretne daty.

Personalizowane sygnety

Sygnety można zakupić gotowe, uniwersalne, a można również sprawić sobie lub podarować w formie prezentu – sygnet spersonalizowany. Wiele osób decyduje się np. na zakup sygnetu z grawerem uniwersalnym, a do tego dodaje inicjały swoje lub inny symbol świadczący, że sygnet przynależy do konkretnej osoby.

Z jakich materiałów przygotowuje się sygnety?

Sygnety mogą być wykonane ze srebra, złota, żółtego złota lub platyny. Wśród bardziej kunsztownych sygnetów można znaleźć te wysadzane diamentami, cyrkoniami, kamieniami Swarovskiego lub innymi kamieniami szlachetnymi. Ostateczna cena sygnetu wypływa właśnie stąd, z jakiego materiału został on wykonany oraz czy jest to sygnet personalizowany.

Przeczytaj też: http://www.prywatnezdrowie.pl/meski-zegarek-na-co-zwrocic-uwage/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here