olej marula
fot. pexels.com

Naturalne substancje są coraz częściej stosowane w wielu kosmetykach, a także suplementach zdrowia. Nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza, że to, co naturalne, daje również piękny i naturalny efekt, bez żadnych efektów szkodliwych dla skóry i organizmu.

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/olej-marula-co-warto-o-nim-wiedziec/

Coraz więcej kobiet sięga po naturalne kosmetyki, których skład nie posiada żadnych chemicznych substancji, które mogłyby przynosić szkodliwe działanie na ich ciało. Naturalne i ekologiczne składniki produktów kosmetycznych podbijają rynek i coraz więcej sklepów ma je w swojej ofercie.

Moda na naturalne i ekologiczne kosmetyki nie przemija, wręcz przeciwnie! Coraz częściej pojawiają się nowe sposoby na ujędrnienie skóry i jej nawilżenie, właśnie poprzez stosowanie preparatów o naturalnym składzie. Jednym z takich dobroczynnych składników występujących w naturalnych kosmetykach oraz samodzielnie, jest olej marula.

Olej marula

Jedną z takich substancji jest olej marula. Pochodzi z RPA i wytwarzany jest ręcznie. Ma bardzo intensywny żółty kolor oraz delikatny, orzechowy posmak. Można go porównać do oleju arganowego. W jego składzie znajduje się dużo kwasów omega-9, witaminy C i E oraz flawanoidy.

Jego właściwości wpływają pozytywnie na nawilżenie i odbudowę skóry, a także do ochrony skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV. Jego stosowanie również zredukuje liczne przebarwienia na skórze.

Jak stosować?

Olej marula możemy stosować codziennie, na własną rękę. Zakupimy go w każdym sklepie drogeryjnym. Jest on również składnikiem wielu produktów kosmetycznych, które są na bazie naturalnych składników.

Olejem możemy się smarować lub dodać go do kąpieli. Jego codzienne stosowanie może również opóźnić starzenie się komórek, a także doskonale wspomaga walkę z rozstępami!

Chcąc uzyskać piękny efekt młodej skóry, która ma piękny naturalny koloryt, a także jest odpowiednio sprężysta i nawilżona, zdecydowanie powinnyśmy sięgnąć po olej marula. Ten naturalny składnik pozytywnie wpłynie na nasze ciało, a i także psychicznie będziemy czuły się lepiej.

Przeczytaj też: http://dobrenawyki.pl/jakie-pedzle-do-makijazu-kupic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here