Kosmetyki z kwasem migdałowym

Kwas migdałowy wykazuje multum dobroczynnych właściwości, jeśli uwzględnimy jego działanie na skórę całego ciała. Należy jednak pamiętać, że jego zastosowanie powinno być odpowiednio dopasowane wedle rodzaju cery czy rodzaju problemów, z jakimi dana osoba się boryka. Kto powinien korzystać z kosmetyków z kwasem migdałowym? Kompendium wiedzy w tym zakresie prezentujemy poniżej. 

Ratunek dla cery trądzikowej 

Dermatolodzy jasno wskazują, że kwas migdałowy wykazuje najlepsze właściwości, uwzględniając cerę tłustą, problematyczną oraz z tendencją do trądziku. Jeśli poznasz działanie, jakie ma kwas migdałowy – Sesderma dowiesz się, że działa antybakteryjnie, oczyszczająco, reguluje wydzielanie sebum, przyspiesza gojenie się ran i łagodzi stany zapalne. Jest nieoceniony w walce z trądzikiem, szybciej regeneruje skórę i zapobiega występowaniu wykwitów skórnych. 

Pamiętaj jednak, że kosmetyki do cery trądzikowej z kwasem migdałowym powinny być dopasowane indywidualnie, najlepiej ich wybór i stosowanie skonsultować z profesjonalistą.

Kwas migdałowy na przebarwienia 

Kwas migdałowy jest doskonały, biorąc pod uwagę nie tylko zmiany trądzikowe, ale również konsekwencje ich występowania na skórze twarzy. Działa pozytywnie, jeśli uwzględnia się konieczność niwelowania powstałych po wykwitach przebarwień. Należy tutaj również uwzględnić, że kwas migdałowy działa dobroczynnie, jeśli korzysta się z kosmetyków z takim składem w walce z przebarwieniami, które powstały w wyniku nadmiernej ekspozycji skóry na słońce. Warto także wspomnieć, że kwas migdałowy zmniejsza widoczność blizn różnego rodzaju, nie tylko tych, które pojawiły się po trądziku. Pięknie wyrównuje koloryt skóry. 

Optymalne nawilżenie

Kolejną właściwością, jaką wykazuje kwas migdałowy, jest optymalne nawilżenie skóry. Kosmetyki z takim składem są szczególnie zalecane osobom z cerą dojrzałą. W jej przypadku znacznie wolniejsza jest produkcja elastyny, kolagenu i naturalnego kwasu hialuronowego, a kwas migdałowy ją pobudza. Preparaty z kwasem migdałowym dedykowane są cerze przesuszonej, która wymaga intensywnej regeneracji i nawilżenia oraz skórze odwodnionej. Dzięki wyrównaniu poziomu nawilżenia skóra staje się idealnie napięta i jędrna. W przypadku skóry twarzy dzięki temu zmarszczki są mniej widoczne, a cera wygląda znacznie młodziej. 

Jak dobrać kosmetyki z kwasem migdałowym?

Pamiętaj, że kosmetyki z kwasem migdałowym muszą być dopasowane wedle indywidualnych potrzeb. Powinien dobierać je dermatolog, ponieważ preparaty mogą zawierać różne stężenie tego kwasu, przez co ich skuteczność będzie inna. Specjaliści dopasują również kosmetyki z kwasem migdałowym, uwzględniając częstotliwość ich stosowania. Niektóre nadają się do codziennego użytkowania, inne należy wykorzystywać w większych odstępach czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here