Jak radzić sobie z hemoroidami we wczesnym ich stadium?

Sport towarzyszy wielu z nas w codziennym życiu, a my nie wyobrażamy sobie czasem dnia, by nie usiąść i nie obejrzeć meczu, czy też innego wydarzenia sportowego. Sam jestem zapalonym fanem sportu i na mojej liście ulubionych znajduje się naprawdę sporo dyscyplin. Wiadomo, że każdy ma inne preferencje i jednego bardziej zainteresuje piłka nożna, za to kolejna osoba stanie się wielkim fanem lekkiej atletyki. W Polsce najpopularniejsza od wielu lat jest piłka nożna, co pokazuje frekwencja na stadionach i przed teleodbiornikami. Z racji tego, że kadra od wielu lat gra coraz lepiej, ta tendencja pozostaje cały czas na podobnym poziomie i żaden sport zespołowy nie może się do piłki zbliżyć.

Najbliżej jest siatkówka, a to wszystko dzięki świetnym wynikom naszych siatkarzy, którzy praktycznie rok w rok dają nam mnóstwo powodów do radości i dzięki nim możemy emocjonować się całymi tygodniami. Każda większa impreza mistrzowska w tej dyscyplinie, kończy się dla nas na przełomie ostatnich lat wielkim happy endem. Panowie przywożą z reguły złoty medal, co udało się już drugi raz z rzędu, a my jesteśmy od 8 lat mistrzem świata w tej pięknej dyscyplinie. Osobiście należę do większości Polaków i najbardziej lubuję się w piłce nożnej. Mam też na w Ekstraklasie swój ulubiony klub, na którego mecze jeżdżę raz na czas i staram się trochę pośpiewać ze znajomymi, by pomóc dopingiem piłkarzom.

W Polsce przez ostatnie kilka lat wielką popularność zyskał też tenis. Był on bardzo często oglądany dzięki nasze wielkiej mistrzyni – Agnieszce Radwańskiej, która to niestety zakończyła w ubiegłym roku sportową karierę. Agnieszce bardzo często zaczęły dokuczać wszelkiego rodzaju kontuzje i postanowiła się niestety poddać, a co za tym idzie rozpocząć kolejny etap życia. Jak sama przyznała, zarobiła już w swoim życiu tak dużo pieniędzy, że nie powinno jej ich braknąć do końca życia i postara się dobrze nimi zarządzać. Po wielu długich latach tułaczek po całym świecie, gdzie grała turniej za turniejem, z pewnością bardzo dobrze zrobi jej taki reset umysłu. Agnieszka poznała bowiem mężczyznę swojego życia i będą teraz chcieć zwieńczyć piękny związek jakimś maleństwem.

Sam grałem kiedyś trochę w tenisa na amatorskim poziomie, lecz miałem niestety sporo problemów z kontuzjami. Łokieć tenisisty a rehabilitacja, to hasło które wpisywałem w tamtym okresie bardzo często w przeglądarkę internetową. Szukałem bowiem jakiegoś lekarza, który postara się jakoś usztywnić moją rękę i łokieć, tak bym mógł jeszcze trochę pograć i nacieszyć się jednym z moich ulubionych sportów. Niestety jak to w życiu nie zawsze możemy dostać wszystko co pragniemy i musiałem odpuścić sobie ten sposób rozrywki. Tenis obciąża bowiem bardzo stawy i trzeba włożyć sporo wysiłku, by zagrać dłuższy mecz i spędzić na korcie kilka godzin. Po kilkugodzinnym graniu na drugi dzień odczuwa się ogromne zakwasy w każdej partii ciała. Nie jest to coś bardzo nieznośnego i można obrócić taki ból w pozytywną stronę, wmawiając sobie, że przynajmniej się poruszaliśmy i zrobiliśmy dla zdrowia coś pożytecznego.

Tenis pozostał oczywiście w moim życiu do dziś i nie wyrzuciłem go całkiem. Ograniczyłem tylko ten sposób rozrywki do minimum i spotykamy się na korcie dosłownie 5 razy w roku. Coraz częściej widujemy się jednak na basenie, gdyż jest to idealny sport dla ludzi w każdym wieku i ta naprawdę z wieloma schorzeniami. Podczas pływania na basenie pracuje ogromna ilość naszych mięśni i z tego co pamiętam, to jest ich aż ponad 90%. Pokazuje to więc jak dobrym sposobem na spalenie zbędnych kalorii pływanie. Jest to również sposób na wyrobienie sobie dość sporej partii mięśni, gdyż regularne wizyty będą z pewnością tym skutkować. Nie trzeba być bowiem odkrywcą, by wiedzieć o tym, że nasze mięśnie lubią regularny wysiłek i to, gdy coś robimy i często się ruszamy.

Oczywiście sam sport to nie wszystko i coraz więcej osób zapomina o tym, że najważniejsza jest zdrowa i zróżnicowana dieta. Sam sport to tak naprawdę maksymalnie 30% sukcesu. Możemy całe dnie grać i uprawiać różne sporty, dawać z siebie wszystko i spędzać 5 godzin na siłowni. Nie przyniesie nam to jednak żadnych korzyści, jeśli nie zachowamy i nie wdrożymy do swojej diety pewnych bardzo pożytecznych nawyków. Dieta i dobre odżywanie, to coś co szczególnie na przełomie ostatnich lat chcą nam przekazać wszelkiego rodzaju sportowcy. Także mnóstwo trenerów personalnych i lekarzy zwraca nam głośno uwagę, byśmy uważali mocno na przetworzone jedzenie, które można spotkać na każdym kroku i które odbija się bardzo na naszej kondycji fizycznej, a także psychicznej.

Zła kondycja psychiczna jest bardzo często spowodowana właśnie tym, że wprowadzamy do swojego żywienia zbyt wielu śmieciowych produktów. Powodują one to, że nasz organizm jest osłabiony i bardzo często nam się nic nie chce. Czasem szukamy powodów naszego złego samopoczucia gdzieś za daleko, a wystarczy zrobić sobie raz na czas jakiś detoks, o których można szeroko poczytać w sieci i poczuć się zdecydowanie lepiej. To właśnie dlatego sportowcy osiągają sukcesy i są tak wiele lat w najwyższej formie. Praca na siłowni i z trenerami swoją drogą, ale właśnie dzięki diecie i wyrzekaniu się z niej złych dla zdrowia produktów, są oni w stanie funkcjonować wiele lat czując się jak młodzież.

Swego czasu często spotykałem na korcie tenisowym pana, który miał na oko sporo ponad 70 lat i nie mogłem się nadziwić jakim cudem jest w tak dobrej formie. Gdy podszedłem do niego o porozmawiałem dowiedziałem się, że jest od ponad 30 lat na radykalnej diecie i czuję się 50 lat młodszy. To zainspirowało mnie mocno do tego, by brać życie garściami i nie wyrzekać się sportu, który jest każdemu z nas niesamowicie potrzebny. Sam zauważyłem różnicę już po kilku miesiącach, gdy wdrożyłem wszelaki sport w swój kalendarz i postanowiłem regularnie ćwiczyć. Już po pół roku czułem się zdecydowanie lepiej i organizm od razu dał mi znać, że to wszystko jest spowodowane wysiłkiem fizycznym i tym, że postanowiłem go w swoje życie wprowadzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here