Implanty zębowe – 9 rzeczy które musisz o nich wiedzieć

0
2144

Jeśli masz problemy z uzębieniem i niestety nie możesz pochwalić się garniturem lśniących, śnieżnobiałych siekaczy, trzonowców i kłów, to nie musisz się martwić. Kiedyś wszelkiego rodzaju implanty zębowe były wykonywane w znacznie gorszej technice. Bardzo często zdarzały się przebarwienia, uszczerbki, ukruszenia. Lub wręcz od samego początku ich kolor różnił się znacznie od naturalnej barwy zębów. Od pewnego czasu są jednak dostępne na rynku technologie dzięki którym  uzyskamy efekt tak bardzo zbliżony do naturalnego, że rozróżnienie ich będzie niemal niemożliwe. Nowoczesne implanty zębowe to idealne rozwiązanie dla każdego, kto pragnie mieć piękny uśmiech. Jeśli zastanawiacie się nad tym, czy zafundować sobie takie rozwiązanie, przeczytajcie do końca ten artykuł, a dowiecie się nieco więcej na ich temat.

  1. Z czego wykonywane są implanty zębowe?

Z różnych materiałów. Najdroższymi i najlepszymi (czyli takimi, które najbardziej przypominają naturalne zęby barwą i strukturą, a także trwałością) są implanty wykonane z porcelany na cyrkonie. Dzięki swoim właściwościom posłużą wiele lat. Nikt nie zorientuje się, że to nie są nasze zęby! Jeśli szukamy nieco tańszej alternatywy, warto zastanowić się nad koronami porcelanowymi na ceramice. Są trwałe i niemal nie do odróżnienia od naszych naturalnych kości. Pełnoceramiczne są do nich dość podobne, choć zazwyczaj stosuje się je na przednie zęby. Należy uważać na takie implanty, których jedynie korony są wykonane z porcelany, a część środkowa jest np. stopem metalu. W takim przypadku, jeśli nasze dziąsła się obniżą, będzie widoczna ciemna część.

  1. Czy widać różnicę między prawdziwymi zębami a implantami?

W zależności od materiału. Te droższe, porcelanowe na cyrkonie, są nie do odróżnienia.

  1. Czy zabieg jest bolesny?

Odpowiednio przeprowadzony zabieg nie jest bolesny. Wykonuje się go pod znieczuleniem miejscowym. W wyjątkowych przypadkach niektóre kliniki godzą się na przeprowadzenie procedury w znieczuleniu ogólnym.

  1. Czy można wszczepić implant w miejsce po świeżo wyrwanym zębie?

Można. Można go też wszczepić jeśli ząb był usunięty wcześniej. Lekarz będzie musiał upewnić się jednak, że nie doszło do żadnych zmian – np. osunięcia dna zatoki zębowej.

  1. Czy taki zabieg jest drogi?

Niestety, do tanich on nie należy. Wiele klinik zapewnia jednak swoim pacjentom specjalne ułatwienia, np. możliwość zapłaty w ratach.

  1. Ile trwa proces gojenia?

Po pierwszym etapie wszczepienia implantu, rana goi się do ośmiu miesięcy. Po tym okresie następuje wypełnienie ostateczne implantu.

  1. Czy przed zabiegiem przeprowadzane są jakieś badania?

Jak najbardziej. Proces implantologii poprzedzony jest wywiadem lekarskim oraz przeprowadzeniem badań, z użyciem mikroskopu oraz tomografu. Dzięki temu lekarz dokładnie będzie wiedział, jak przeprowadzić zabieg.

  1. Czy można odczekać pomiędzy usunięciem zęba a wszczepieniem implantu?

Oczywiście, jest to możliwe. Niektórzy z nas nie przepadają za stomatologiem i tego typu zabiegami. Ważne jest, żebyśmy czuli się komfortowo. Dlatego możliwe jest, aby przeprowadzić najpierw ekstrakcję a dopiero po czasie zagojenia się rany implantologię.

  1. Gdzie przeprowadzić zabieg?

Implanty zębowe i ich wszczepianie to poważny temat. Nie można powierzyć go komuś, kto się nie zna, nie dysponuje odpowiednim sprzętem, nie ma doświadczenia. Wybrać musimy taką klinikę, która wzbudzi nasze zaufanie. Jeśli szukamy dobrego miejsca na przeprowadzenie implantologii to jednym z najlepszych wyborów będzie zdecydowanie chirurgiatwarzy.pl. Zachęcamy do zapoznania się z ich ofertą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here