Włosy wypadające

Włosy wypadające to przypadłość dotykające przede wszystkim mężczyzn, jednak sporadycznie jej ofiarami padają również kobiety. Niestety, ale procesy starzenia, którym poddany jest organizm, sprawiają, że stan owłosienia na głowie traci na jakości. Mówiąc wprost, z upływem czasu zmienia się struktura zarówno samych włosów, jak i całego zarostu na głowie. W wielu sytuacjach istnieje jednak możliwość, by nie tylko zahamować procesy łysienia, ale również je odwrócić. Poniżej udzielamy kilku porad w tym temacie, skupiając się na dwóch najważniejszych kosmetykach komplementarnych do włosów – odżywkach i szamponach.

Odżywki w walce z łysieniem i wypadającymi włosami

W walce z nadmiernie wypadającymi włosami ważne jest nie tylko stosowanie konkretnie dobranych kosmetyków, ale również ich systematyczna aplikacja. Dotyczy to między innymi odżywek, które – dla uzyskania maksymalnego efektu – warto nakładać na włosy codziennie, lub przy każdym myciu. Oczywiście, odżywki (jak i maski) najlepiej łączyć z szamponami tej samej linii. Będziesz mieć pewność, że ich dobroczynny wpływ został zoptymalizowany.

Jakie odżywki warto wybierać do włosów wypadających? Przede wszystkim te, w których składzie znajdują się witaminy (przede wszystkim E i C), olejki i dobroczynne ekstrakty z roślin. Nie tylko odżywią twoje włosy, ale również ułatwią ich rozczesywanie – co również przyczyni się do zahamowania tempa ich wypadania.

Warto szczególnie wybierać odżywki, w których składzie znajduje się wyciąg z melona, sole mineralne, kwas hialurowy. Dobrym pomysłem będą również kosmetyki zawierające wyciąg z imbiru, szalotkę alpejską. Kosmetyki o takim składzie oferuje sklep Jean Louis David, w którym możesz zaopatrzyć się także w gotowe zestawy do walki z wypadającymi włosami.

Maski do włosów wypadających – wzmocnienie, regeneracja, odżywienie

Maski do włosów to, w dużym skrócie, bardziej intensywne odmiany odżywek do włosów. Używa się ich jednak rzadziej (1-2 razy w tygodniu), a po aplikacji warto pozostawić je na włosach przez nawet 30 minut. Maska oddziałuje bardzo intensywnie na kondycję włosów – stanowi swoistą bombę odżywczą, po której nałożeniu twoje włosy będą nie tylko wyraźnie wzmocnione, ale również dogłębnie odżywione. Efekt będzie odczuwalny nie tylko dla ciebie, ale również zauważalny dla osób, z którymi stykasz się na co dzień.

Wybierając maski do włosów, warto zwrócić uwagę na ich konsystencję. Polecamy unikać kosmetyków nadmiernie gęstych, które po aplikacji obciążyłyby twoje włosy. Lepiej wypadają maski o delikatnej formule, które łatwo rozprowadzają się na całej długości włosów.

W składzie maski do włosów powinny znaleźć się składniki odżywcze wymienione powyżej, a także prokreatyna, ceramidy, lipidy, witamina B6, masło shea i olejek pequi. Również inne składniki – takie jak witaminy, naturalne wyciągi oraz kwasy tłuszczowe – są mile widziane.

Warto na koniec podkreślić, że duży wpływ na absorpcję składników odżywczych ma sposób nakładania maski. Najlepiej, jeśli po aplikacji rozczeszesz włosy, używając grzebyka o krótkich, niezbyt gęstych ząbkach. Dzięki temu maska zostanie rozprowadzona na ich całej długości. Ponadto, warto wykonać masaż głowy w trakcie jej nakładania – pobudzi powierzchnię skóry i zaktywizuje ją do bardziej skutecznego wchłaniania dobroczynnych składników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here