Odzież dla lekarzy

0
1096

Przychodnie, szpitale czy kliniki, wszystko to często kojarzy nam się z problemami zdrowotnymi, które nie zawsze zwiastują czegoś dobrego. Wciąż jeszcze sporo placówek swoim wystrojem przytłacza pacjenta. Spora część lekarzy w dalszym ciągu wybiera popularny biały fartuch lekarski, jako swoją odzież. Jak się okazuje, znacznie lepszym wyborem mogą być nieco bardziej kolorowe stroje, które nie dość, że dodadzą otuchy pacjentom, to jeszcze sprawią, że będziemy wyglądali modnie oraz elegancko. Dlaczego warto wybrać niecodzienną odzież dla lekarzy?

Biały fartuch jest passe

Spora część z nas słyszała o tak zwanym syndromie białego fartucha. Na czym polega? Wielu pacjentów już na sam widok lekarza w tym stroju źle reaguje. Serce bije szybciej, pojawiają się bóle żołądka, a ciśnienie jest wyższe niż zwykle. Dlaczego się tak dzieje? Nie ma się co oszukiwać, spora część z nas kojarzy biały fartuch z operacją czy długim leczeniem. Chyba nie trzeba wspominać, że sytuacja ta znacznie się nasila w przypadku dzieci. Nie możemy zapomnieć, że odzież dla lekarzy powinna przede wszystkim chronić ich przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami. Nie spotkamy się jednak z żadnymi ograniczeniami co do jej koloru. W związku z tym dla komfortu coraz więcej lekarzy decyduje się na kolorowe kreacje. Specjaliści czują się w nich znacznie lepiej, a pacjenci nie muszą przejmować się syndromem białego fartucha.

Innowacja dla medyków

W momencie, gdy kupujemy nowoczesną odzież, przestaje ona być tylko i wyłącznie ochronnym kitlem. Bluzy czy żakiety wraz z odpowiednio dopasowanym fasonem sprawiają, że czujemy się dobrze oraz pewnie. Kobiece bluzki to idealne rozwiązanie dla pań, które mają już dość monotonnego i nudnego fartucha. Zarówno wzorów, jak i kolorów nie brakuje. Radosne oraz żywe barwy to idealne rozwiązanie dla pediatrów, którzy takim strojem rozweselą niejedno dziecko. Co więcej, modernistyczna odzież zapewnia nam wygodą oraz bardzo dobrą jakość, dzięki czemu jest to zakup na wiele lat.

Kolorowe bluzy medyczne dla lekarzy, czyli bardzo ciekawa alternatywa

Najważniejszym argumentem, dla którego warto zamienić nudny oraz przerażający biały fartuch na kolorowe bluzy, jest ich odbiór przez pacjentów. Będzie on znacznie bardziej pozytywny, w szczególności na oddziałach dziecięcych oraz w poradniach pediatrycznych. Każdy z nas wie, że dzieci znacznie lepiej odbiorą panią doktor w kolorowej bluzie w kwiaty czy wróżki zębuszki niż w białym fartuchu. Nie da się również ukryć, że to właśnie wpływ na naszą psychikę odgrywa bardzo ważną rolę i ma niekiedy wręcz energetyzujące działanie do dalszego leczenia. Co więcej, kolorowe stroje wzbudzają pozytywne emocje, rozweselają oraz budzą optymizm i zaufanie. W związku z tym naprawdę warto w nie zainwestować i dokonać dobrej zmiany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here