Jak wybrać idealny barber shop? Na czym polega praca barbera?

Czy zastanawiał się ktoś, jakie tricki są w zasięgu barbera, aby żądana stylizacja mogła wyglądać rewelacyjnie? Można o tym nie wiedzieć, ale włosy i broda nie są pozbawione braków. Z pewnością niejedna osoba się nad tym zastanawiała. Prócz teoretycznych umiejętności barber musi również wykazać się niezawodną wyobraźnią, która decyduje o wyniku stylizacji włosów i brody. Najlepsze stylizacje wymagają czegoś więcej, aniżeli tylko sokolego wzroku, teoretycznych i praktycznym umiejętności. Dużą rolę odgrywają specjalne tricki, które czynią stylizacje nie do podrobienia. W tym artykule spojrzymy bliżej na pracę barberów i niejako uchylimy rąbka tajemnicy ich pracy, spoglądając im przez ramię.

Sztandarowe usługi barberskie

Do najznamienitszych usług barberów jest ich umiejętność pracy z męskimi brodami. Nie jest to, co prawda maksimum ich umiejętności, ale o barberze słyszy się głównie z powodu brody. Nie ma innego specjalisty od brody jak barber. Strzyżenie, stylizacja, kształtowanie jej i pielęgnacja to zadanie do wykonania właśnie przez barbera. Jednakże co klient, to inny rodzaj włosów i brody.

Zarówno włosy, jak i broda nie są idealne. Barberzy muszą zmagać się z likwidacją przerzedzeń, stosować preparaty aktywujące uśpione cebulki włosów, zmiękczać zarost, farbować itp. Można stwierdzić, że barber ma tyle samo pracy z mężczyzną, co damska kosmetyczka z klientem przeciwnej płci, o czym można przeczytać w poradniku http://www.beyouty.pl/makijazowe-tricki-czyli-na-co-zwrocic-uwage-wykonujac-makijaz/. Musi użyć swojej wyobraźni i wyuczonych tajemnic zawodu, aby sobie z tym poradzić. W tym celu barber ma do swojej dyspozycji kilka tricków, które pomogą mu w stylizacji.

Jakich tricków używa barber w swojej pracy?

Gdyby każde kolejne zlecenie było bez komplikacji i gdyby barber nie musiał się mierzyć z nazbyt wymyślnymi żądaniami klientów, z pewnością jego praca wymagałaby znacznie mniej tricków. Czasami trzeba spełnić dość wyimaginowane żądania klientów, więc nie obejdzie się bez sztuczek.

Niecodzienne oczekiwania klientów to:

  • wypełnianie pustych obszarów na głowie i brodzie,
  • wykonywanie kolorowych pasemek na włosach,
  • zakrywanie zakoli,
  • zagęszczanie włosów,
  • zagęszczanie brody.

To tylko przykładowe zabiegi na włosach i brodzie, z którymi musi się zmierzyć barber, jednakże nie obejdzie się tutaj bez sztuczek. Są nimi:

  • wizualne zagęszczanie włosów i brody przy pomocy preparatów napuszających włosy,
  • nadanie włosom albo brodzie właściwego skrętu włosa,
  • zafarbowanie włosów na taki odcień, aby zakryć jasną barwę skóry głowy,
  • zastosowanie kosmetyków regenerujących włosy i stymulujących ich wzrost.

Najlepszy barber, którego na przykład można znaleźć dzięki stronie https://www.moment.pl/barber/bydgoszcz ma do dyspozycji te i jeszcze inne tricki, aby wywiązać się ze swego zadania, jakie stawia mu klient. Wiele zabiegów może okazać się dla klienta wręcz niemożliwe do osiągnięcia, jednakże dla dobrego barbera nie ma sytuacji zbyt trudnych, w końcu w tym fachu szkolił się i wciąż na okresowych szkoleniach uzyskuje nowe umiejętności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here