Golenie ma znaczenie, czyli znajdź idealną metodę dla siebie

Jedni wolą golić się na mokro, inni na sucho. Tak naprawdę wszystko zależy od preferencji, ale również rodzaju zarostu, czy doświadczenia w posługiwaniu się akcesoriami przeznaczonymi do golenia. Poza takim rozróżnieniem można jeszcze wymienić drugie, a mianowicie golenie maszynką lub brzytwą. Jak znaleźć idealną metodę dla siebie? Od razu podpowiadamy, że duże znaczenie może mieć dobranie odpowiedniego pędzla do golenia.

Golenie na sucho – czy to się opłaca? Dla kogo odpowiednie?

Wielu posiadaczy długiej brody decyduje się na golenie na sucho, bywa, że wybierają je również mężczyźni o gęstym zaroście. O ile samo trymowanie brody jest jak najbardziej pożądane i nie trzeba tu stosować żadnych kremów zmiękczających, zwłaszcza, jeśli na co dzień stosuje się już po goleniu kosmetyki do pielęgnacji brody. Jednak golenie do skóry przy pomocy elektrycznej maszynki może być dla niewprawionych trudne i powodować podrażnienia skóry. Z pewnością nie jest również odpowiednie dla mężczyzn ze skórą niezwykle wrażliwą i skłonną do podrażnień.

Golenie na mokro – dla początkujących i zaawansowanych

Zdecydowanie łatwiejsze dla każdego mężczyzny jest golenie na mokro i ono polecane jest zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Tutaj duże znaczenie ma dobór mydła do golenia, a także pędzla do golenia, służącego do jego wyrabiania i tworzenia gęstej piany. Najlepszym wyborem są pędzle do golenia z włosiem z borsuka bądź te idealnie imitujące to włosie, czyli syntetyczne. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z produktem ekskluzywnym używanym przez trendsetterów, a w drugim z produktem zwiększającym wydajność mydła do golenia. Warto zauważyć, że nakładanie piany przy pomocy pędzla pozwala wykonać delikatny masaż i peeling twarzy. Dzięki temu włoski zostają wyraźnie zmiękczone, co ułatwia golenie przy pomocy odpowiednich akcesoriów. Profesjonalne pędzle do golenia w Beardman.pl to wysoka jakość i dobra cena.

Golenie maszynką – z włosem czy pod włos?

Wybierając tradycyjną ostrzową maszynkę do golenia, można golić się z włosem lub pod włos. Pierwsza metoda polecana jest dla młodych mężczyzn, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z goleniem, a druga dla bardziej zaawansowanych, którzy posiadają już dość pewny ruch. Bywa, że pomimo dojrzałego już wieku mężczyzna ma dość skąpy zarost, w takim przypadku również może golić się z włosem, co zmniejsza ryzyko skaleczenia skóry. Oczywiście może się ono zdarzyć, wtedy należy zasypać to miejsce specjalnym talkiem, który przyspiesza gojenie się ran, a więc ałunem. To również doskonały wybór dla mężczyzn, którzy mają problem z nadmierną potliwością.

Jak opanować golenie brzytwą i czy jest to odpowiedni wybór dla początkujących?

Golenie tradycyjną brzytwą jest trudne, gdyż trzeba opanować właściwy chwyt. Technik przytrzymywania brzytwy podczas golenia jest wiele, ale zasadniczo podobnie, jak w przypadku ostrzy maszynki można golić się z włosem lub pod włos. Warto zauważyć, że w przypadku golenia z włosem kąt nachylenia brzytwy powinien wynosić 30 stopni. Z kolei, jeśli golisz się pod włos, to około 15 stopni. Nie należy tych kątów ani zmniejszać ani zwiększać, a z czasem można dojść do wprawy. Tutaj przed goleniem również bardzo ważne jest odpowiednie zmiękczenie zarostu, a więc pędzel do golenia jest niezbędny. Ponieważ jest to tradycyjna forma golenia, dobrze widziany jest wybór najbardziej tradycyjnych pędzli, zatem wykonanych z włosia borsuka. Golenie tradycyjną brzytwą jest trudne, ale będąc początkującym niekoniecznie trzeba korzystać z maszynki na żyletki, a można równie dobrze wybrać brzytwę na żyletki. Tutaj znacznie szybciej można nauczyć się właściwego trzymania brzytwy.

Niezależnie od wyboru metody na mokro, w celu pozbycia się wrastających włosków trzeba odpowiednio zmiękczyć zarost. Duże znaczenie ma tutaj zastosowanie mokrego gorącego ręcznika na samym początku, jeszcze przed nałożeniem piany z mydła. Dzięki temu otwierają się pory skóry, a środek zmiękczający wnika głębiej i można pozbyć się wrastających włosków. Na zakończenie wystarczy przyłożyć zimny ręcznik, co z kolei zamyka pory skóry. Sposobów na gładką skórę może być wiele, jednak golenie na sucho zdecydowanie odradzamy. Warto zwrócić uwagę, że zaletą metody na mokro jest również przyjemny zapach kremu lub balsamu po goleniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here