Piękny stan

Jak jeść zdrowo, to pytanie z pewnością zadał sobie choć raz każdy człowiek. Jest to o tyle ważna kwestia, gdyż umiejętne zdrowe odżywianie pozwoli przeżyć długie lata w zdrowiu, byciu aktywnym i szczęśliwym człowiekiem. W końcu jesteśmy tym co jemy!
Jak jeść zdrowo to ostatnio pytanie bardzo na czasie, gdyż zewsząd otacza nas moda na bycie fit, na afiszowanie się swoim szczupłym ciałem i wymyślnymi daniami, dzięki którym będziemy również tak wyglądać. Szkoda, że ludzie nabierają się na takie działania, ponieważ mimo codziennych zdrowych posiłków nie dorobimy się sześciopaka. Takie ciała to efekt kilkuletniej pracy na siłowni i wylanych tam litrów potu. Jednak to źródło ogromnej motywacji.

Oczywiście warto odżywiać się zdrowo. Jeżeli dodamy do tego aktywność fizyczną, będziemy mogli cieszyć się smukłą i zdrową sylwetką. Zatem jak jeść zdrowo? To bardzo szeroko pojęte zagadnienie. Ile typów ludzi, tyle znajdziemy przepisów na zdrowe dania. Najważniejszą zasadą w dążeniu do zdrowego trybu życia jest umiar. Nawet najzdrowsze jedzenie, spożywane w nadmiarze będzie nas tuczyć. Drogę do zdrowego odżywiania zacznijmy od wzięcia do ręki kartki, długopisu i spisania celów, do których chcemy dążyć. Takie działanie pozwoli nam zmierzać w prawidłowym kierunku.

Podstawą, jeśli chodzi o to jak jeść zdrowo, jest regularność posiłków. Dzień zaczynajmy od dużego śniadania, które da nam energię na aktywne korzystanie z każdej godziny doby. Propozycją takiego śniadania może być owsianka z płatków owsianych, gotowanych w niskoprocentowym mleku. Dobrym pomysłem będzie dodanie do tego suszonych owoców takich jak śliwka, żurawina, a także rodzynki. Powinna być to niewielka ilość, gdyż są to bardzo wysokokaloryczne dodatki. Cały posiłek powinien zamknąć się w około 500 kcal.

Kwestię śniadania mamy załatwioną. Czas na drugi posiłek, czyli drugie śniadanie. Tutaj nie powinniśmy szaleć, jeżeli chodzi o kaloryczność. Jabłko lub banan to dobry pomysł na drugie śniadanie. Cała przekąska powinna się zmieścić w około 100 kaloriach. Pamiętajmy, że odstęp od pierwszego do drugiego śniadania powinien wynosić trzy godziny.

To samo tyczy się odstępu między drugim śniadaniem, a obiadem, o której mowa poniżej. Obiad to najbardziej kaloryczne danie naszego dziennego jadłospisu. Powinien mieścić się do 800 kcal. Najlepiej, jeśli będzie się składał pełnoziarnistego ryżu lub makaronu. Do tego dodajmy chude mięso drobiowe, pieczone lub gotowane na parze. Warzywa gotowane na patrze świetnie urozmaicą taki obiad i wspaniale zamkną kaloryczność.

Podwieczorek to również ważna część codziennego menu. Powinien następować trzy godziny po obiedzie. Nie powinien być wysoko kaloryczny i powinien mieć do ok 150 kcal. Świetnym pomysłem na podwieczorek będzie twarożek wiejski, lekki, rzodkiewka i małe jabłko. Dzięki temu poczujemy się syci, aż do kolacji.

Kolacja to posiłek wieńczący nasz zdrowy dzień. Warto przygotować dwie kromki ciemnego pieczywa, dwa plasterki chudej, drobiowej wędliny i dwa plasterki pomidora. Do tego mały kubek jogurtu naturalnego i kolacja jak znalazł. Cała kaloryczność takiej kolacji to około 350 kcal. Taka kaloryczność i dobór produktów sprawi, że ludzki organizm otrzyma wszystkie potrzebne witaminy i mikroelementy.

Cały taki jadłospis mieści się w około 1900 kcal. Jest idealny dla dorosłej, aktywnej osoby. Dlaczego aktywnej? Dlatego, że jest wystarczająco kaloryczny dla osoby pracującej i przebywającej na nogach dłuższy czas w ciągu dnia. Wiadomo, że osoba pracująca ciężko fizycznie i uprawiająca wyczerpujące sporty powinna podnieść kaloryczność! Nie możemy chodzić głodni, bo narobi to więcej szkód niż pożytku. Rozsądek, tak jak umiar, to podstawa każdego planu, który chcemy wcielić w życie.

Nie tylko pożywienie odgrywa kluczową rolę w walce o zdrowy tryb życia. Nawodnienie organizmu to również bardzo ważna sprawa. Pamiętajmy, by spożywać nawet dwa litry, dobrej jakości wody mineralnej, oczywiście nie uwzględniając treningów, Kiedy ćwiczymy, zapotrzebowanie na wodę wzrasta.

W temacie jak jeść zdrowo, warto wspomnieć, że aktywność fizyczna odbywa ogromną rolę, w dążeniu do zdrowego trybu życia. Każdy, już od najmłodszych lat zdaje sobie sprawę, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Nawet umiarkowana aktywność fizyczna wpłynie pozytywnie na nasz umysł i ciało. Wytwarzane podczas treningu endorfiny, uszczęśliwią nas i zachęcą do dalszej walki w walce o zdrowie. Jakie są plusy zdrowej diety i aktywności fizycznej nie trzeba powtarzać? Jeżeli nie wiesz, to zapamiętaj, że zdrowie człowieka odbija się na jego twarzy. Świetlista, promienna i ujednolicona dieta to znak, że dostarczamy organizmowi najlepszych składników z pożywienia i dbamy o ruch na świeżym powietrzu.

Zdrowie mamy tylko jedno , szkoda tracić je na brak energii, ospałość i chroniczne zmęczenie. Właśnie tak działa na nas śmieciowe jedzenie. Warto wprowadzić zmiany w swoim trybie życia już dziś. Metoda małych kroczków spisze się w tym świetnie. Warto dla porównania zrobić ogólne badanie krwi, przed rozpoczęciem zdrowego trybu życia, jak i w jego trakcie. Efekty w postaci idealnych wyników z pewnością nas zmotywują do dalszej walki. Jeśli zadbamy o zdrowie, odpłaci się nam ono w przyszłości świetnym wyglądem i nie tylko. Nabierzemy siły i sprawności. Kto wie, może zdrowe odżywanie i regularne ćwiczenia fizyczne sprawią, że odnajdziemy coś, co daje nam niesamowitą radość i satysfakcję. Może odnajdziemy nowe hobby, które sprawi, że nasze życie nabierze sensu. Zachęćmy również i rodzinę do walki o swoje zdrowie. Miejmy na uwadze także ich dobro, by jak najdłużej cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Niezdrowe jedzenie przyczynia się do rozwoju wielu chorób takich jak wysoki cholesterol, miażdżyca, cukrzyca, ale także może powodować zawał. Nie czekajmy do momentu zagrożenia. Działajmy od dziś. Zdrowy tryb życia to bardzo prosta sprawa, więc jeśli się zastanawiasz jak jeść zdrowo i jak włączyć ruch do planu dnia to zasięgnij do dostępnych źródeł i znajdź dogodny Ci sposób, by rozpocząć tą przygodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here