Najważniejsze różnice pomiędzy wodą toaletową, a perfumowaną

Wybierając się do perfumerii w poszukiwaniu odpowiednich dla siebie perfumy, często nie przywiązujemy najmniejszej uwagi do tego, czy ma być to woda toaletowa, czy perfumowana. Skupiamy się głównie na tym, aby kompozycja zapachowa nam odpowiadała, a testowany zapach utrzymywał się na skórze jak najdłużej. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby długo i atrakcyjnie pachnieć. Okazuje się jednak, że warto choć trochę dłużej zastanowić się nad tym, czy zdecydować się na zakup wody toaletową, czy perfumowanej. Stężenia nut zapachowych w nich zawartych znacząco się bowiem różnią i pomimo że jest to ta sama linia, zapach wody toaletowej może odbiegać od aromatu, który posiada woda perfumowana. Podobnie sprawa wygląda z trwałością. Nie należy się spodziewać, że lekka toaletowa woda będzie pachniała równie długo i intensywnie co jej perfumowany odpowiednik. Na czym zatem polegają najważniejsze różnice pomiędzy tymi dwoma produktami perfumeryjnymi i co tak naprawdę zawierają w swoim wnętrzu flakony wody toaletowej i perfumowanej.

Ten sam zapach, ale inna jego intensywność i trwałość

Woda toaletowa to jeden z najbardziej popularnych produktów, jakie znaleźć można w każdej perfumerii. Zwykle jest ona najtańsza z całej linii zapachowej, dlatego też tak chętniej kupowana. Okazuje się jednak, że atrakcyjna jej cena ma swoje uzasadnienie. W toaletowej wodzie stężenie olejków eterycznych stanowi zaledwie 5-10 procent. Pozostała jej część to głównie alkohol, w którym są one rozpuszczone. Niewielka ich ilość sprawia, że zapach wody toaletowej stosunkowo szybko się ulatnia, jest też bardziej subtelny i lekki. Choć można by było uznać to za wadę, to jednak jest to zdecydowana zaleta tego produktu. Dzięki temu, że nie pachnie tak intensywnie, jest bardziej świeży i ulotny, doskonale nadaje się do codziennego użytkowania.

Intensywny i długotrwały zapach

Woda perfumowana to produkt, w którym stężenie olejków eterycznych sięga nawet 15 procent. Nie można się zatem specjalnie dziwić, że jej zapach jest znacznie bardziej intensywny, niż wody toaletowej, a przede wszystkim dłużej utrzymuje się na skórze. Jest to niewątpliwa zaleta tego produktu perfumeryjnego. Wysoka zawartość drogocennych olejków w niej zawartych uzasadnia więc wyższą cenę. Flakon wody perfumowanej kosztuje nie mało, nawet ten o niewielkiej pojemności. Na szczęście nie trzeba użyć zbyt dużej jej ilość, aby długo i intensywnie pachnieć. Spryskując skórę wodą perfumowaną, należy wręcz zachować rozsądny umiar, ponieważ jej zapach jest mocny i może stać się uciążliwy dla otoczenia.

Dowiedz się więcej o różnicach między wodą perfumowaną, a wodą toaletową na stronie sklepu perfumy.pl – https://perfumy.pl/Czym-rozni-sie-woda-perfumowana-od-toaletowej-blog-pol-1525440740.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here