Co się dzieje w 26. tygodniu ciąży?

W dzisiejszych czasach, młodzi ludzie mają dostęp do tematów jakie jeszcze do niedawna były kompletnym tabu. Możemy sobie jedynie wyobrazić jak trudne musiało być życie naszych babć czy prababci, w momencie, kiedy jak dziś słyszymy z opowiadań, dzieci przynosił bocian, rosły w kapuście, a płeć można było zaplanować wkładając pod poduszkę kombinerki w przypadku chłopca, młotek natomiast miał dać młodym potomka w postaci córeczki. I o ile nawet w dzisiejszych czasach podkowa na szczęście zawieszona nad drzwiami ma zapewnić pomyślność całemu domowi i jego mieszkańcom (jest do dziś często praktykowana), o tyle informacje co do sposobu zachodzenia w ciążę czy pojawienia się dziecka na świecie, na szczęście radykalnie się zmieniły, a kompletne bzdurne zababony odeszły w zapomnienie. Oczywiście należy cieszyć się z tego powodu, ponieważ życie w ciemnocie to życie niezbyt przyjemne. Wyganianie Bogu ducha winnego kota, tylko dlatego, że jest czarny czy rozpacz nad rozbitym lustrem, które ma przynieść nieszczęśnikowi 7 lat nieszczęścia, w dzisiejszych czasach przeszło już naprawdę do historii.

Jak już zostało wcześniej wspomniane ludzie zawsze fascynowali się sprawami poczęcia i narodzin dziecka. Spowodowane to jest faktem, że życie towarzyszy człowiekowi od zawsze. Nie ważne ile lat cofnęlibyśmy się, nie ważne ile lat spojrzeli byśmy do przodu. Ludzkość i człowiek zawsze będzie się rozmnażać. Pomimo faktu, że nauka doszła do wielu przekonań, na wielu płaszczyznach życia, to jednym z niemożliwych do ingerencji człowieka jest planowanie płci dziecka. I choć naukowcy wiedzą od czego ona zależy, nie są w stanie w żaden sposób tego kontrolować. Płeć dziecka zależy bowiem od rodzaju chromosomu płciowego który przyszły człowiek dostaje od ojca. Od mamy zawsze jest to chromosom x, plemniki taty natomiast mogą zawierać chromosom x lub y. Sprawa polega na tym, że zależy, który plemnik dostanie się do komórki jajowej pierwszy. Jeśli będzie to plemnik z chromosomem X, urodzi się córeczka, a jeśli z chromosomem Y, będzie to syn.
Ciąża, to ogólnie można powiedzieć jedno z najpiękniejszych i najbardziej złożonych dzieł natury jakie można sobie wyobrazić. I nie chodzi wcale o książkową regułkę, która brzmi mało interesująco, opisując ją jako okres od zapłodnienia do porodu, czy całokształt zmian zachodzących w tym czasie w organizmie zapłodnionej kobiety. Chodzi o to, że ciąża jest stanem niesamowitym. Rozwijanie się w ciele kobiety nowego życia, stany jakie jej wówczas towarzyszą, sam fakt, że dzieje się to w tak prosty niby sposób czego efektem jest przyjście na świat złożonego i skomplikowanego organizmu ludzkiego. Dodatkowo jakaś magiczna siła, która każdej kobiecie nakazuje czy pcha do tego, aby była matką, rodziła dzieci, opiekowała się nimi, oddała za nie życie, jest niezwykle tajemnicza i nie ma się co podpierać stwierdzeniem, że to tylko i wyłącznie działają hormony, że kobieta przechodzi okres dojrzewania i staje się gotowa na sprowadzenie potomstwa na ten świat. Tak możemy sądzić chyba jedynie o zwierzętach. Ludzie natomiast mają rozum i pragnienie posiadania małego człowieka w swoim domu jest silniejsze ponad wszystko. Planowanie ciąży, oczekiwanie czy pojawią się dwie kreski na teście, odliczanie każdego kolejnego dnia, aby przypadkiem nie pojawiła się miesiączka, a to który tydzień ciąży jest tym już w miarę bezpiecznym, wie chyba każda matka. Przechodzenie każdego kolejnego okresu ciąży, kiedy kobiecy brzuch zamienia się mały balonik, a w późniejszym terminie w balon, jest tak naprawdę jednym z piękniejszych okresów w życiu każdej pani. Ruchy dziecka, przeświadczenie, że znajduje się ono tuż pod sercem, to uczucie przecudowne, którego żaden mężczyzna nie doświadczy nigdy. Ojciec maleństwa, może jedynie przydać się na to, aby w tym cudownym okresie pomagać swojej kobiecie na tyle na ile pozwoli mu czas. Kobieta w ciąży ma bowiem swoje zachcianki. Każdy facet powinien spełniać je bez mrugnięcia okiem. Czy miałoby to być podanie kolejnej porcji frytek, przywiezienie w nocy butelki Coli ze stacji benzynowej, czy oddanie kobiecie pilota od telewizora w celu umilenia jej czasu na rzecz nie obejrzenia Ligi Mistrzów, każdy mężczyzna z uśmiechem i bez pretensji powinien wykonywać te czynności. I nie wystarczy nikłe zainteresowanie podparte faktem, że mężczyzna, że przyszły ojciec orientuje się który tydzień ciąży dotyczy jego kobiety. Facet to facet. Wiadomo,dziecko samo z siebie nie zaistniało pod sercem Matki, do tego interesu potrzeba dwojga, niepokalane poczęcie dawno zostało włożone między baśnie.
Ktoś kiedyś powiedział, że dzieci to sens życia. Czy tak jest można by polemizować, tyle bowiem zdań Ile ludzi na tym świecie. Większość chyba jednak zgodzi się z tym stwierdzeniem. Dziecko to dopełnienie rodziny, która po przyjściu jego na świat staje się pełna, staje się szczęśliwa. Dom wypełnia się radością, każdy następny dzień przynosi nowe doświadczenia Wiadomo, nikt nie staje się młodszy, dzieci rosną, zdaje się nawet, że w szybszym tempie ich lata posuwają się do przodu, jak tych dorosłych członków rodziny. Niestety prawda jest jedna. Każdemu czas biegnie tak samo. I choć dorosłym często wydaje się, że ich lata stoją w miejscu, prawda niestety wygląda inaczej. I czasem warto uśmiechnąć się za to do życia, ponieważ gdyby czas nie posuwał się do przodu, nasze dzieci ciągle byłyby małe. Ba, ciągle bylibyśmy na etapie, który tydzień ciąży za nami. Nie ma co narzekać. Cieszmy się i radujmy z tego co mamy. A jeśli będziemy mieć więcej, doceńmy. Trzeba bowiem zawsze być pozytywnie nastawionym do świata, otaczającej rzeczywistości i ludzi, z którymi widujemy się na co dzień, i którzy zawsze w naszym życiu istnieć będą. Te małe natomiast ludziki rozpieszczajmy. Cieszmy się nimi, kochajmy z całego serca, ponieważ nie tak wcale dużo wody w rzece upłynie, a ich dzieciństwo dobiegnie końca i staną się dorośli. Wtedy sami zostaną rodzicami i wszystko zacznie się od początku. I tak przez setki lat, ten świat kręci się według własnych zasad. A kto tego nie rozumie, zrozumie. Tylko musi dorosnąć do niektórych decyzji, musi dorosnąć, aby mógł zostać rodzicem, bo powołać na świat dziecko to nie jest problem. Wychować i stać się rodzicem w pełnym wymiarze tego słowa, to często nie lada wyzwanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here